Výřez
Česky English
přeložit pomocí Google Translate
Najdete nás na Facebooku
inzerce:
banner_csfd

Pavel Maurer píše

 
• Pravidelné články z úst Pavla Maurer - 1x/ 14 dní ve středečním deníku Metro (dříve každý čtvrtek v Reflexu)

• Blogy
 
• Víkendové Pavlovy gastro-glosy na ČRo Radiožurnál na téma Nejezte blbě!

PŘEHRÁT ZDE

Nebo poslouchejte online KAŽDOU SOBOTU A NEDĚLI VE 12:07 hod. v rámci víkendového ČRo Radiožurnálu.


 

15. 06. 2014, Text: Pavel Maurer
Měli jste ve škole pracovní výchovu nebo jste chodili obdělávat školní záhonek? Pavel Maurer vám tleská. I díky těmto neoblíbeným činnostem víte, jak vypadá brambora nebo lilek.
14. 06. 2014, Text: Pavel Maurer
Také se vám po obědě klíží oči a nejraději byste v parných dnech zavedli siestu? Možná jste si k obědu dali příliš těžké jídlo. Co jíst, když venku panují horka?
08. 06. 2014, Text: Pavel Maurer
Pavel Maurer víno nejen pil, ale také jedl, namazal si ho na chleba a dokonce se jím umyl. Jak je to možné?
07. 06. 2014, Text: Pavel Maurer
Česnek, sójové boby nebo snad petrželová nať? Myslíte, že něco z toho vám dopomůže k dlouhověkosti? I nad tím se zamýšlí gastronaut Pavel Maurer.
01. 06. 2014, Text: Pavel Maurer
Některé národy často pojídají těstoviny, jiné jsou známé díky roastbeefu nebo žabím stehýnkům. A podle těchto pochutin dostávají přezdívky. Jakou máme my? I nad tím se zamyslel Pavel Maurer.
31. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Nekupujte kdovíjaké svinstvo s tím, že jde o včelí med, radí gastronaut Pavel Maurer, který s oblibou přemýšlí o včelách a jejich životě. Zjistil také, jak se včela medonosná chová, když se v přírodě setká se svou divokou příbuznou.
25. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Víte, co je amuse-bouche? Gastronaut Pavel Maurer vám to prozradí a zároveň vysvětlí, proč je smysl pro detail tak důležitý.
24. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Jak se během uplynulých 25 let změnily naše chutě? To zkoumal gastronaut Pavel Maurer a dokonce si nechal udělat průzkum oblíbenosti jídel. Došel však k překvapivým výsledkům.
18. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Stane se někdy, že místo klasického jídla budeme popíjet koktejly se všemi pro život důležitými látkami? Pavel Maurer je zásadně proti a raději si namaže propečený chléb kvalitním máslem. Čemu dáváte přednost vy?
17. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Nechutné počteníčko – těmito slovy hodnotí Pavel Maurer záznamy o šetření Státní zemědělské a potravinářské inspekce, které si nechal pravidelně posílat. Z nich se mimo jiné dozvěděl, že jeho milované šproty obsahují karcinogenní látky.
11. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Masna, pekárna, dvě okénka s pizzou – tak vypadá podchod na cestě od stanice metra k rozhlasové budově. Pavel Maurer tu u jednoho ze stánků ochutnal pizzu. Myslíte, že byl spokojený?
10. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Známý gastronaut Pavel Maurer ochutnal různé speciality. Například francouzská žabí stehýnka nebo hada. Jednou se také zakousl do moučného červa. Jak mu chutnal? A proč v té chvíli pomyslel na svého dědečka?
04. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Jak vysoké dáváte v restauracích dýško? A víte, že se v této sumě neodráží jen kvalita jídla? Číšníci a servírky na nás totiž zkoušejí své znalosti z psychologie hostů. Gastronaut Pavel Maurer prozrazuje nejúčinnější triky.
03. 05. 2014, Text: Pavel Maurer
Jsme vnitrozemská země, a přesto u nás můžeme koupit řadu mořských ryb. Dejte si pozor, abyste nenaletěli podvodníkům. Stará ryba vás totiž může pěkně tlačit v žaludku, což ví i známý gastronaut Pavel Maurer.
27. 04. 2014, Text: Pavel Maurer
Restaurace krachují, lidé už do nich nechodí na večeře, ale jen na pivo. I ti majetnější si pečlivě vybírají, do kterého podniku zajít. Neřešitelná situace? Pavel Maurer to nevidí černě.
26. 04. 2014, Text: Pavel Maurer
Bystrost, rychlost, sexuální aktivitu nebo zábavnost – i tyto stránky našeho života může ovlivnit čokoláda. Známý gastronaut Pavel Maurer se hrdě přiznává ke své čokoládové závislosti. Je totiž lepší zakousnout se do rohlíku s táfličkou čokolády než si šlehnout do žíly.
13. 04. 2014, Text: Pavel Maurer
Máte spoustu knih, ale s žádnou z nich se nedokážete rozloučit? Pak jste na tom stejně jako gastronaut Pavel Maurer, který má doma hodně kuchařek, ale také publikací o manželství nebo šití.
12. 04. 2014, Text: Pavel Maurer
Máte rádi párek v rohlíku? A co takhle mrkev v rohlíku? Tuto vegetariánskou novinku vymyslela skupina studentů, která odmítá chroupat vařenou mrkev jen s hořčicí a kečupem. A tak vznikla OpenSauce.
06. 04. 2014, Text: Pavel Maurer
Co nejvíc rozčílí milovníky lahváčů? Podle Pavla Maurera kapsle, které se vždy obtížně zbavuje. Přečtěte si, proč si známý milovník dobrého jídla oblíbil právě pití piva z láhve.
05. 04. 2014, Text: Pavel Maurer
Hořkou kávu byste měli podle Pavla Maurera popíjet nejlépe při poslechu hudby s vysokými tóny. Hned se vám bude zdát sladší. Proč? Přečtěte si následující glosu tohoto známého gastronauta.


 
„Nejvíce sebevražd se dnes páchá vidličkou a nožem.“

S. Fenton
Top
Předprodej 1.12.
Česky English