Výřez
Česky English
přeložit pomocí Google Translate
Najdete nás na Facebooku
inzerce:
banner_csfd

Blogy

 
14. 01. 2011, Text: Ančovička, Foto: Ančovička
Začalo to rádoby romantickou večeří v jednom nejmenovaném podniku na Andělu.
09. 07. 2010, Text: Ančovička, Foto:
Právě jsem se vrátila z filmového festivalu v Karlových Varech a musím říct, že kromě Juda Lawa mě nejvíc zaujal kebab, ležící naproti nově otevřené Sakuře.
20. 04. 2010, Text: Ančovička, Foto:
Čínské hůlky již dávno nejsou záležitostí jen zemí východní Asie. Používají se už od dob vzniku prvních států (asi před 4000 lety) a v dnešní době gastronomického rozmachu se těší stále většímu počtu příznivců.
19. 03. 2010, Text: Ančovička, Foto:
Když se řekne hamburger, většina lidí si bezpochyby vybaví McDonald a jiné pochybné podniky. Mně naskočí komická scéna z Růžového pantera
03. 12. 2009, Text: Pavel Maurer, Foto: pintprice.com
Když jsem si jednou v létě roku 2000 srovnával ceny piva v Evropě, ohromilo mne, že jsme jedinou zemí, kde litr piva je levnější než litr benzínu.
17. 09. 2009, Text: Pavel Maurer, Foto: archiv autora
Je čas vinobraní, a tak jsem si vzpomněl, že staří prozřetelní vinaři už odnepaměti vysazují před každým viničním řádkem růže. Vypadá to velmi esteticky, krásně voní, ale pozor – to není pravý důvod! Růže totiž citlivě reagují na případné nemoci, plísně, cizopasníky či jiné škůdce, které se na nich neblaze projeví dříve, takže plní velmi zodpovědnou funkci rychlého varování, že se s vinohradem něco děje a je třeba rychle zasáhnout.
07. 01. 2009, Text: Pavel Maurer, Foto:
Co to vůbec je - česká kuchyně? Španělský ptáček, Vídeňský řízek, Maďarský guláš nebo Frankfurtská polévka či Turecká káva? Cizinec by asi těžko připustil, že jde v našich zemích o běžné výrazy, které často nemají nic moc společného se svým zahraničním jménem.
12. 12. 2008, Text: Pavel Maurer, Foto: David RAUB
Jít s Francouzem na jídlo je pro našince vždy zážitek. Tím spíš, když je to Gilles BÉROUARD, rodák z Bordeaux, který přistál v Česku v roce 1993 letadlem Tupolev na čtyřletou misi a už zůstal, vede jednu z nejúspěšnějších komunikačních agentur, minulý rok dostal francouzský řád za zásluhy a miluje Prahu, reklamu a dobré jídlo.
28. 11. 2008, Text: Dominika Vrkotová, Foto: Michael Kratochvíl, Istock
Když nepřijedete za čerstvými rybami a mořskými plody k moři vy, přijedou ryby i ty plody za vámi. Přímo z italského trhu. Stačí vyrazit do specializované rybí restaurace. V Praze by se daly spočítat na prstech jedné ruky, ale jsou. V jedné z nejvyhledávanějších nám šéfkuchař Martin Slezák svěřil recept.
21. 11. 2008, Text: Pavel Maurer, Foto: David RAUB
Ředitel filmové distribuce Bontonfilmu Aleš DANIELIS má nakažlivý smích, umí ocenit kvalitní whisky, nadšeně vaří spolu s manželkou, rád hraje mariáš, učí na FAMU a má značný vliv na to, co vidíme v kinech.
03. 11. 2008, Text: Dominika Vrkotová, Foto: Isifa
Nová česká kuchyně je trend, který se inspiruje francouzskou Cuisine Nouvelle. Ve Francii začali kuchaři v 70. letech připravovat lehčí jídla, menší porce a používat méně složité recepty. Novou českou kuchyni propaguje i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Zapomeňte na těžké nezdravé recepty.
24. 10. 2008, Text: Pavel Maurer, Foto: Marek BARTOŠ
Tereza VRÁNKOVÁ má dvě české vysoké školy, postgraduál z Francie a obdobu titulu MBA z Vídně, hovoří pěti světovými jazyky, má handicap 10,0 (golfisté tvrdí, že je to dost dobré) a dvanáct let se věnovala běhu 400 metrů přes překážky. A to není všechno, také se s ní skvěle stoluje a povídá. Je pořád o čem.
06. 10. 2008, Text: Dominika Vrkotová, Foto: Isifa
Francouzská kuchyně je základ gastronomie a je neuvěřitelně rozmanitá. V každém regionu se specializují na něco jiného. Odkud s ní tedy začít? Od kohoutka. Ten na víně je prostě základ. Král české gastronomie, šéfkuchař Jiří Král, si na nás udělal čas a teoreticky s námi jednoho kohoutka rozporcoval.
24. 09. 2008, Text: Pavel Maurer, Foto: Václav KASTNER
Jezdí tramvají, přes rameno instalatérskou koženou brašnu, jeho díla můžete vidět po celé republice. Jeho studenti jej milují, mimo jiné kvůli maieutické (porodnické) podobě výuky, kterou Kurt Gebauer provozuje.
18. 09. 2008, Text: Dominika Vrkotová, Foto: Žofín Garden, Jiří Skupien, Pavel Maurer, Isifa
Kdo si myslí, že grilovat se dá jenom v létě, má asi tolik fantazie jako dřevěné uhlí. Něco grilovaného si můžete dopřát, kdykoliv zrovna dostanete chuť. Bez ohledu na podzimní plískanici nebo zimní vánici. V žádném případě ještě nestrkejte gril do komory, dostanete od nás super recept.
20. 08. 2008, Text: Pavel Maurer, Foto: Václav KASTNER
Přes třicet let hraju rekreačně a rád tenis, ale nikdy jsem nechtěl, aby si se mnou nejúspěšnější tenistka všech dob Martina NAVRÁTILOVÁ zahrála třeba jen jeden game. Mnohem víc si cením, že jsme spolu před deseti lety na Manhattanu snídali nejdražší míchaná vajíčka v mém životě, že jsem v její přítomnosti ve Verbier poprvé ochutnal horký švýcarský raclette a že mi sdělila pár vlastních receptů.


 
„Nejvíce sebevražd se dnes páchá vidličkou a nožem.“

S. Fenton
Top
Předprodej 1.4.
Česky English